Back to top

Felső ági U8 döntő – Tipos MiniHandball torna

< Vissza
2019-06-24

Június 20-án a dunaszerdahelyi városi sportcsarnokban került megrendezésre az U8 (elsős, másodikosok) korosztálynak a Tipos MiniHandball regionális "felső ági” döntő, ahová 10 csapat jutott ugyan be, de hat jelent meg az évvégi osztálykirándulások egybeesése miatt. A kevesebb résztvevővel a versenynap lebonyolítása változott; minden csapat játszott mindenkivel.

A versenyen minden kisgyermek nyakába érem került, melyet a Szlovák Kézilabda Szövetség biztosított, 1-3. helyezett csapatok pedig kupával is gazdagabb lettek. A díjakat Horváth Zoltán klubelnök és Brunczvik Tünde regionális utánpótlás koordinátor adta át.

A június 20-i versenynapon az alábbi helyezések születtek:
1. helyen a Móricz Zsigmond Alapiskola és Óvoda, Dióspatony többségében fiúkból álló csapata végzett, akik az összes meccsüket magabiztosan megnyerték Simon Attila tanító bácsi irányításával.
2. helyen a Vámbéry Ármin Alapiskola, Dunaszedahely (lányok) végeztek Juhos Kata edző vezetésével.
3. helyen jobb gólaránnyal a Somogyi Svec Réka edző tanítványai Kóczán Mór Alapiskola és Óvoda, Csallóközaranyos csapata lett.
4. helyen a Kóczán Mór Alapiskola, Csilizradvány diákjai, Vass Beáta tanító néni csemetéi végeztek.
5. és 6 helyezést Bugár Ákos tanító bácsi diákjai, a Szabó Gyula AIapiskola lány és fiú csapata szerezte meg.

Brunczvik Tünde köszöni a régió iskoláinak az aktív részvételt, melyek bekapcsolódtak a Tipos MiniHandball versenybe, „a testnevelő tanároknak, edzőknek a felkészítést és versenyen való részvételt!
Reméljük, ez a remek lehetőség jövőre is folytatódik. Lassan közeleg a nyári szünet, kívánok aktív pihenést mindenkinek! Bízom abban, hogy a gyerkőcök megszerették ezt a sportágat, és nyáron is pattog majd a labda akár játszótéren, strandon, nagyszülőknél, mint a régi szép időben!”